ARTYKUŁ SPONSOROWANY Turystyka, Wakacje

Huśtawka do ogrodu – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę w czasie wybierania

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż delikatne bujanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Najlepiej z dobrą książką w ręce i jakimś pysznym smakołykiem? A przecież każdy posiadacz przydomowego ogrodu może takie marzenie spełnić, kupując jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa to świetny pomysł na wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie znalezienie sobie miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy znaleziona zostanie konstrukcja wykonana z drewna, czy ze stalowym stelażem – zawsze przy kupnie trzeba zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim trzeba rozmiar sprzętu dostosować do wielkości ogrodu. Gdy miejsca nie ma zbyt dużo, to raczej trzeba sobie podarować modele na kilka osób. Stelaż huśtawki ogrodowej może mieć wtedy nawet ponad dwa metry długości, a do tego trzeba go ustawić na czymś odpowiednio twardym. Następną niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo. A w zasadzie można powiedzieć najistotniejszą, bowiem przy jakimś zdarzeniu może się komuś stać coś groźnego.

Dlatego bezwzględnie przy wyborze należy sprawdzić, jak duży huśtawka do ogrodu będzie miała maksymalny udźwig. Dobrze żeby on był przynajmniej kilkanaście procent wyższy od wagi osób korzystających ze sprzętu, lecz kiedy zapas będzie większy, to tym lepiej. Dobrze jest również przyglądnąć się samemu wykonaniu, bo opisy wytwórców niekoniecznie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Jeżeli zauważy się cienkie łańcuchy czy sznury, lub słabe tuleje i sprężyny, to trzeba zastanowić się porządnie nad kupnem takiego sprzętu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY