Inne

Informacje o parafii pw Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Bardzo dobrze przygotowana witryna www, udzielająca informacji o parafii pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu jest z chęcią sprawdzana szczególnie przez osoby związane z parafią. Można tutaj wyszukać wiele szczegółowych informacji o tym, jak działa to miejsce. Można znaleźć tutaj dane kontaktowe parafii, a więc adres, maile i numery telefonów. W oddzielnych podkategoriach parafia Nowy Tomyśl publikuje: ogłoszenia, intencje, parafia, cmentarz a także sakramenty. Użytkownicy mają możliwość zaznajomić się z życiem kościoła, a także z kapłanami, jacy tutaj prowadzą msze święte. Co więcej, kościół Nowy Tomyśl udostępnia też informacje o poradni przedmałżeńskiej.

Zaprezentowane są też grupy i wspólnoty działające na terenie parafii oraz można oglądać galerię zdjęć z przeróżnych okoliczności. Parafianie mają możliwość wiele dowiadywać się, gdy zaglądają do zakładki z sakramentami, ponieważ każdy z nich będzie opisany. Jeśli ktokolwiek ma do załatwiania jakiekolwiek prywatne sprawy w kościół Nowy Tomyśl NMP to kancelaria parafialna jest czynna w środy od 15 do 17. W piątek i w sobotę jest też czynna od 10 do 12. W dni świąteczne biuro jest nieczynne. Na witrynie parafii opublikowane są również odnośniki do istotnych dla katolików witryn internetowych.

Można też zobaczyć media społecznościowe kościół NMP Nowy Tomyśl, co sprzyja stworzeniu wspólnoty parafialnej. Witryna mająca charakter informacyjny jest opracowana wzorowo. Parafia z archidiecezji poznańskiej informuje o tym, że w niedziele i święta msze odbywają się o godzinie: 7, 9, 11, 13 i 18. W Wielkim Poście msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wtedy intencji o godzinie 18. W lipcu i w sierpniu nie ma natomiast mszy o godzinie 13. Na co dzień msza odbywa się o godzinie 7 oraz 18. Nabożeństwa odbywające się regularnie – Gorzkie Żale odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. Wskazana parafia ukierunkowana jest na to, aby każdy mógł uczestniczyć. Z tego powodu można zobaczyć msze w serwisie YouTube.