Aktywność ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak odpowiednio wybrać terrarium dla żółwia

Hodowanie gadów aktualnie się cieszy coraz większą popularnością, z tego też powodu w sklepach od pewnego czasu pojawiać się zaczęły różnego rodzaju akcesoria do nich. W szczególności często wybierane są żółwie, jakie nie budzą takich obaw jak na przykład węże, a są łatwe i stosunkowo tanie w hodowli. Chętni na te zwierzęta wybierać mogą spośród paru różnych gatunków, różniących się wymaganiami i wyglądem. W pierwszej kolejności zdecydować się trzeba, czy żółw którego się chce ma być jedynie lądowy, czy może wodno-lądowy.

Przy drugim rozwiązaniu trzeba będzie pomyśleć o zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca na kąpiele, jakie musi spełniać potrzeby zwierzaka. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło temperatury wody, bo część gatunków pochodzi z ciepłych krajów i niewykluczone że potrzebne będzie zorganizowanie ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla nowego domownika należy zwrócić odpowiednią uwagę na jego rozmiar.

Idealnie jeśli powierzchnia będzie około osiem do dziesięciu razy większa niż wielkość całej skorupy, lecz liczyć to trzeba dla dorosłego żółwia. Od razu jest dobrze postawić na zakup takiego, jak ma być docelowo, niż co dwa lata odwiedzać terrarium sklep jedynie po to żeby zakupić coś większego. Przy lądowych żółwiach na dno trzeba położyć materiał, jaki będzie odpowiedni do danego gatunku. Żółwie wodno-lądowe muszą również mieć miejsce z woda, w którym mogą się całe zanurzyć i popływać. Koszt zakupu i wykończenia terrarium raczej nie przekroczy kilkuset złotych, nie będzie również dużego problemu z jego sprzątaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY