Inne

Przeglądy dentystyczne – czemu warto systematycznie robić

Stomatolodzy zalecają kilka sposobów na to, żeby utrzymać zęby w dobrej kondycji. W pierwszej kolejności dużą rolę odgrywa ich systematyczne szczotkowanie, co najmniej rano i wieczorem. Zębom służyć też nie będzie jedzenie bogate w słodycze, ponieważ cukier jest świetną pożywką dla bakterii, które się wtedy szybko rozwijają. Poza tym do dbania o higienę jamy ustnej dołożyć jeszcze można przepłukiwanie specjalnym płynem czy też używanie nitki dentystycznej, lecz w niejednym przypadku i tak może to nie uchronić przed rozwojem próchnicy.

Wiele osób nie specjalnie przykłada się do tej higieny, inne robią to niewłaściwie, i wtedy na zębach może się pojawić jakaś próchnica. Zaniedbanie jej z kolei może spowodować powstanie dużych dziur, nawet wiążących się z bólem. W takich przypadkach zajdzie konieczność leczenia kanałowego, i dużych wydatków z tym związanych. Z tego też powodu znacznie lepszą opcją jest profilaktyka, to znaczy systematyczne kontrole. W czasie przeglądu stomatolog Łódź dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów oraz jamy ustnej.

Wiele zmian zobaczyć się bowiem nie da w lusterku, dopiero można to zrobić przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Zauważone ubytki od razu najlepiej wyleczyć, aby nie zrobiły się z tego duże dziury, wtedy też nic nie powinno boleć. Z reguły gabinet dentystyczny Łódź za takie sprawdzenie zębów nie pobiera żadnych opłat. Ale nawet jeśli będzie trzeba coś za to zapłacić, to i tak będzie to znacznie mniej niż na przykład leczenie kanałowe.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY