ARTYKUŁ SPONSOROWANY Sport

Treningi siatkówki jako nowa dziedzina narodowa rodaków

Od wielu lat mówi się że naszym narodowym sportem jest najpopularniejsza piłka nożna, w jakiej niemniej jednak od lat nie mamy sukcesów za równo na polu reprezentacyjnym jak oraz klubowym. Nie zmieniły tego nawet mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie w przeszłym roku. Na co dzień na wielu boiskach grają w piłkę kopane tysiące jeżeli nie miliony dzieci, ale jeżeli spojrzymy na pojęcie sfery narodowej pod innym kątem siatkówka będzie wysuwać się na czoło w tej klasyfikacji.

Od wielu lat Polska piłka siatkowa odnosi różnorodne sukcesy przede wszystkim jeśli gra toczy się o wyczyny reprezentacyjne, a treningi odbywają się wszędzie – treningi siatkówki. Wszystko zaczęło się na początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy tak właściwie to żeńska reprezentacja nabywała złote medale na mistrzostwach Europy. Był to pierwszy od wielu lat sukces w grach zbiorowych dla naszego kraju. Wspólnie z biegiem czasu do poziomu „złotek”, jak była określana drużyna pionierska rozpoczęła dobijać panowanie. Srebrny medal na czempionatach świata oraz pokonanie w półfinale Rosjan było kolosalnym świętem dla kibiców.

Stworzyło się wtedy coś na kształt mody na siatkówkę, a hale sportowe w trakcie meczów ligowych czy reprezentacyjnych zaczęły wypełniać się do ostatniego miejsca. Brak animozji pomiędzy klubami siatkarskimi oraz zwykłego chuligaństwa w halach sprawił, iż mecze siatkarskie są swego typu świętem sportowym, na jakie chodzą całe rodziny z dziećmi bez obaw. Jakim sposobem coś idzie to idzie na wszystkich frontach, a to powiedzenie sprawdza się również i w tym wypadku, bo od kilku lat przede wszystkim męskie zespoły ligowe osiągają nadzwyczaj właściwe wyniki w rozgrywkach pucharowych.

Awans do najwyższej czwórki siatkarskiej ligi mistrzów jest czymś normalnym dla kibiców piłki siatkowej, a awans do fazy grupowej w piłce nożnej czymś nieosiągalnym. Gdyby hale sportowe mogły pomieścić tyle kibiców ile stadiony piłkarskie, kto zdaje sobie sprawę z tego czy siatkówka nie przyciągnęłaby więcej kibiców. I właśnie te powody każą mi podejrzewać, że od kilku lat sportem narodowym dla ogromnej ilości ludzi w naszym kraju jest piłka siatkowa, a nie nożna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY