ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Wykończenie mieszkania albo domu – ciekawe pomysły, z jakich można skorzystać

Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są naprawdę nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest znanych chyba wszystkim, ale niektóre wcale nie będą takie oczywiste. A mogą one albo w znaczący sposób polepszyć wygodę przy użytkowaniu budynku, albo zagwarantować ciekawy, atrakcyjny wygląd. Do tej pierwszej grupy na pewno należy hydroizolacja. O ile przy fundamentach stosuje się ją powszechnie, o tyle wielu właścicieli przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo w skali całego wykończenia te stanowić będą malutki fragment całości, ale po prostu z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie będzie przydatne.

Rozłożenie warstwy izolacyjnej w miejscach które mogą być narażone na działanie wilgoci, takich jak na przykład okolice wanny albo brodzika będzie zabezpieczeniem przed możliwością przeciekania i zapewni dużą szczelność. Za to na elewacje różnych budynków zamiast zwykłych tynków mineralnych użyć można desek z drewna.

Deska elewacyjna to ogromne zróżnicowanie kolorów i wzorów, dzięki czemu można ją bez problemów dopasować do własnego domu. Bardzo dobrze będzie się sprawdzać zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako dekoracja przy oknach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne z reguły wykonuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki wybieraniu odmian bardzo odpornych na działanie niekorzystnych warunków i użyciu nowoczesnych impregnatów takie deski mogą wytrzymać wiele lat w niezmienionym wyglądzie. A następną zaletą jest łatwy i szybki montaż.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY